שאלות נפוצות

כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות בנוגע למעטפת הלמידה

שאלות כלליות

כל מי שזכאי לגמול על פי מעמדו במשרד החינוך ועומד בתנאים לקבלת גמול: 80% נוכחות (מתוך 30 שעות). הגשת עבודה וקבלת ציון מינימלי של 75.
מורים בשנת סטאז' לא זכאים לגמול על פי כללי משרד החינוך (מעוגן בחוזה של אופק ועוז). מורים בסטאז' זכאים לגמול רק על השתלמות מוסדית שמתקיימת בבית הספר. עם זאת, חלוצים בסטאז' משתתפים במעטפת הלמידה כחלק מהפיתוח המקצועי של כלל החלוצים.
חלוצים שנרשמו לקורס מורים חדשים דרך תכנית חלוץ חינוכי משתתפים במעטפת הלמידה כמו כל חלוץ אחר (מרכיבים מערכת של 30 שעות, מגישים עבודה וצריכים להשתתף ב 80% לפחות) אך זה מוכר להם במשרד החינוך כקורס מורים חדשים (ובתנאי כמובן שנרשמו בסמינר הקיבוצים ובמשה"ח לפי ההנחיות שפורסמנו). לגבי הרכבת מערכת - שימו לב שלחלוצים מורים בשנה הראשונה יש קורס חובה ייחודי עבורם בכל אזור (ראו בקטגוריה "מורים שנה ראשונה חובת השתתפות") אותו הם נדרשים לקחת. יתרת השעות פתוחות לבחירה מתוך כלל האפשרויות.
ה"אני מאמין" של התכנית הוא שכל מלמד הא גם אדם לומד בנשמתו. מעטפת הלמידה תומכת בפיתוח המקצועי של מנהיגים חינוכיים ועל כן חובה על כל החלוצים לקחת בה חלק.

שאלות הרשמה

לאחר הרשמה לאתר, כנסו להיצע ארועי הלמידה. ארועי הלמידה פרוסים ב"רישמת הקורסים" ומסודרים אף לפי קטגוריות שונות. מיצאו את מה שמעניין אתכם ו/או חובותיכם והרשמו לכל ארוע למידה בנפרד עד שתגיעו לצבירה של 30 שעות.
אפשר לסמן את ארוע הלמידה הרלוונטי בכפתור "מתעניין". בכניסה לפרופיל האישי ניתן לראות את כל הקורסים שסומנו ולבחור מתוכם.
המערכת פתוחה לבחירה במשך כחודש. אם בכל זאת, לאחר בחירתכם תרצו לשנות, פנו לרכזת התכנית.
בקורס שיש לו מגבלת משתתפים- הנושא מצויין בפירוט ארוע ההכשרה. מספר הנרשמים המעודכן מצויין אף הוא ב"מאפייני הקורס". קורס שלא יפתח - הודעה תמסר לנרשמים על מנת לאפשר הרשמה לקורסים חלופיים.
מנחה בית הספר ילווה את תהליכי הבחירה במעטפת הלמידה.
במקרים אלו פנו למנחה בית הספר או לרכזת התכנית.
למנחה הקורס המצויין באתר. אפשר כמובן להעזר במנחת בית הספר.
כל חלוץ יקבל דף תיעוד נוכותו. על החלוץ.ה לרשום נוכחותו בכל אירוע למידה בו ישתתף. בסיום 30 העשות- יש להחתים את מנחת בית הספר על דף הנוכחות. דפי הנוכחות הכרחיים לשם דיווח תקני למשרד החינוך.
הרשמה לקורסים ואירועי למידה זמינה רק לאחר ביצוע הרשמה חד פעמית לאתר (יצירת שם משתמש וסיסמה). להרשמה לקורס/אירוע למידה: 1. אל תמהרו ללחוץ על כפתור ההרשמה (כדי לא לייצר סתם צורך לבטל) אלא סמנו ב- ("מתעניין") את האירועים שמעניינים אתכם - לפי הצורך והמשימה שלכם השנה, ומה אפשרי לכם מבחינת המועדים והמיקום. 2. היכנסו לפרופיל שלכן > ללשונית "מתעניין". ראו בה את כל האירועים שסימנתם והחליטו סופית למה אתן נרשמות. ראו שאתן צוברות לפחות 30 שעות. 3. היכנסו לאירועים הרלבנטיים שבחרתם אחד-אחד ולחצו על כפתור ההרשמה. זהו. אנא הרשמו באחריות ושיקול דעת לאירועי למידה שתוכלו להגיע אליהם. ניתן כמובן להגיע לכל אירוע בכל האיזורים. במידה ונוצר צורך לבטל/לשנות הרשמה - יש לפנות במייל לרכזת התכנית.

לא מצאתם תשובה?